ŠÍŘÍ SE jako NÁKAZA

Letošní dovolenou jsme strávili opět v Řecku, protože tuto zemi milujeme, milujeme mentalitu Řeků, milujeme jejich klid, pohodu, kterou dovedou šířit. Jeli jsme na naše oblíbené místo, na naši oblíbenou pláž, protože jsme se tam zkrátka minule cítili velice dobře. Byli jsme mile překvapeni, když na naši oblíbené pláži i po dvou letech obsluhovala naše oblíbená servírka. Ona to vlastně ani není servírka. Je to úžasná bytost, která kolem šíří energii klidu, pohody. Přestože je na pláži od samého rána, celý den obletuje své hosty, s každým tácem překonává 100 metrovou vzdálenost od slunečníků k taverně a 100 metrů od taverny ke slunečníkům, na přímém slunci, až do pozdního večera, přesto je neustále usměvavá, milá. Když přijde k Vašemu slunečníku zjistit, na co máte momentálně chuť, máte pocit, že je tam jen kvůli Vám. Servírka většinou obsluhuje hosty. Tato bytost uspokojuje přání. Protože vím, že je původem Češka, ptala jsem se jí, jak je schopna překonávat vedra, při kterých máte někdy pocit, že potřebujete jen stín, moře, dostatek tekutin a ničím nerušený klid. A ona mi odpověděla, že má na pláži jen samé příjemné hosty. A já se jí znovu ptám, a jak snášíte to horko, jak jste si na něj zvykla? A ona mi opět odpovídá, že má na pláži samé příjemné a pohodové lidi, že když se vlastně ráno vzbudí, vůbec ji nenapadne myšlenka, že jde do práce, ona jde vlastně mezi lidi, mezi příjemné lidi a horko patří k těm příjemným lidem, vůbec to nevnímá jako překážku, jako něco nepříjemného, stresujícího. Ano, má pravdu, je to jen o tom, jaké si to nastavíme. Proč se zaměřovat na horko, které je někdy až únavné, když je kolem spoustu jiných věcí, které stojí za pozornost.

V Řecku se musíte vždy nakazit dobrou náladou, pohodou, přátelskou atmosférou.

Řeky nevidíte pospíchat, vztekat se, rozčilovat se. Jsou naprostí pohodáři, nic pro ně není problém, vše se snaží dělat co nejjednodušeji. Rychle si na jejich působ chování a komunikaci zvyknete. Navštívili jsme spoustu obchůdků nejen s potravinami, ale také s různými dárečky a nikde se nám nestalo, že by se k nám chovali podezíravě, že by nás hlídali, kontrolovali, jako to je v mnohých obchodech v Česku. Žádný prodavač ani prodavačka se na Vás křivě nepodívala. Ani jazyková bariéra pro Řeky, kteří mluvili jen řecky, nebyla na překážku. Vždy se snažili, abyste byli spokojení, V každém obchodě Vás s úsměvem přivítali, obsloužili a s úsměvem se s Vámi rozloučili. Jejich pohodou, energií a veselou náladou jsme se velmi rychle nakazili, žádné protilátky se nám v těle nevytvořily. Nebylo třeba. Přirozeně a hladce jsme se ztotožnili s tím, co nám bylo nabízeno, co nám bylo příjemné, s tím, co sami vyznáváme, tedy chovat se k sobě slušně, přátelsky, šířit pozitivní energii, navzájem si zpříjemnit den.

A potom přijedete zpátky domů do Česka, musíte jít na nákup a hned se nakazíte energií českých obchodů. Nákaza se rychle šíří. Vrátily jsme se s dcerou z obchodu domů, kde nás manžel přivítal slovy: „Co jste to tady přinesly?“ Nemyslel tím obsah tašek. Říkal, že se najednou cítí nějaký unavený, že my dvě jsme nějaké divné. Co jsme to asi z obchodu přinesly? Přestože doma všichni víme a v 99% případů před vstupem do obchodu, pracujeme se svou aurou, posilujeme si ji, abychom se nenakazili energií naštvaných lidí v obchodě, tentokrát jsme to s dcerou neudělaly.

I když jde s námi do obchodu náš mladší, devítiletý syn, automaticky říká. „Udělejte si kolem sebe kouli“. Zkrátka jsme zapomněly, možná jsme ještě byly euforicky myšlenkami v Řecku. Výsledek? Nakazily jsme se energií českých obchodů. Rychle to na nás skočilo, protože jsme se nechránily. Samozřejmě, že nejsou na vině jen prodavačky, ale hlavně nakupující, kteří často přicházejí do obchodů naštvaní, unavení, vyčerpaní, protože prostě musí rychle nakoupit, nebo se musí rozčilovat, že něco nesehnali. No a co? O tom přece život není. Mohli bychom se učit od národu, o kterém se říká, že se nepředře. Já bych řekla, že si to umí zařídit a z ničeho nedělají vědu. Je příliš velké horko? Tak to udělají později, a horko využijí k odpočinku. O pár hodin dřív nebo později, vždyť o nic nejde. Hlavně pohoda.

Ano, šíří se rychle, jako nákaza. Energie, pozitivní, ale bohužel i negativní.

Jakou energii se rozhodnete vysílat a přijímat Vy? Já miluji pozitivní, veselou, bezstarostnou, řeckou energii a budu se snažit nakazit jí co nejvíce lidí. Čím více pohodových a spokojených lidí bude, tím bude život bezpečnější a šťastnější.

Kája Gřešková
NEKONEČNÉ MOŽNOSTI JSOU V KAŽDÉM Z NÁS.
Komentáře
 1. Alexandra Černá napsal:

  Dobrý den,svatá pravda,to s tou servírkou a s tím jak si to kdo nastaví…..měla jsem problém s vedoucí….ta hustá atmosféra,to vymýšlení si práce,která není….tak jsem si řekla,že to otočím a atmosféra se zlepšila a vedocí je o 80%milejší….teď bych ráda našla způsob jak si zpříjemnit 9,5hod pracovní dobu,která se vejde do 4hod.je to stráááášně dlouhý.Zatím se ukolébávám tím,že lepší je se nehonit,než dělat na úkol a nejít se ani vyčůrat.I přesto mám pocit,že si zasloužím i ještě lepší práci.No,ono to ale souvisí s tím podvědomím a buněčnou pamětí.A to mě pořád utvrzuje v tom,že potřebuji Vaší pomoc.I když si představte,že zhruba od 12.8.bych měla mít svoje obvyklé napětí v prsou a oteklost a ono zatím nic!!!jak odlehčující pocit!
  Hezký zbytek dne a těším se na 26.8.A.Černá.

  • Kája napsal:

   Paní Černá, super. Děkuji za komentář. Také se těším na setkání.
   Přeji pohodový den. Kája

 2. Zd. napsal:

  Jako bych už to někde slyšel… 🙂 Několik posladních let žiji pozitivní energií, snažím se vysílat jen pozitivní energii a všechnu energii, kterou přijímám, se snažím na pozitivní transformovat (a nebo ji aspoň vyfiltrovat). A je to PARÁDA! A zdá se mi, že je nás čím dál víc. Jen tak dál a jen houšť! (I díky takovým, jako jste Vy dva s Tomášem!)

 3. Kája napsal:

  Zdenku, děkuji za super pozitivní komentář. Ať se pozitivní energie šíří všemi směry. Můžeme to ovlivňovat všichni. Děkuji za každého dalšího:-))

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..