SETKÁNÍ DUŠÍ

„Na těch nejdůležitějších setkáních se naše duše domluví ještě dříve, než se setkají těla.“
P.Coelho

Může se zdát, že některé situace ve vašich životech se vymykají vašim představám. Můžete mít dokonce pocit, že je k vám Vesmír nespravedlivý. OPAK JE PRAVDOU.

Neznáte nekonečný plán Vesmíru. Jste jen velmi malinká částečka v nekonečném bytí. Situace, které se právě nyní kolem vás dějí, mají původ v dokonalém naplánování. Vše je předem napsáno a my všichni jsme jen herci, kteří hrají hru, na které se naše duše domluvily dávno před tím, než jsme si oblékli kostým tohoto současného života.

 

Nádherně to vysvětluje Michael Newton v knize Osudy duší:

„Když se duše rozhodla, že se znovu inkarnuje, je dalším krokem v návratném procesu její nasměrování na místo výběru života. Duše zvažuje, kdy a kam chce jít na Zemi – a to dříve, než se rozhodne, kým v tomto dalším životě bude.

Výběr času a místa inkarnace a toho, kým chceme být , nejsou zcela nezávislými rozhodnutími. Začínáme tím, že máme možnost vidět, jak bychom v budoucím časovém úseku zapadli do určitého prostředí. Pak je naše pozornost zaměřena na lidi, kteří tam žijí. 

Podle výpovědí lidí (lépe řečeno duší, které se během psychoterapií dostaly do období mezi životy) je možné v kruhu osudu sledovat jednotlivé scény. Zakončení jednotlivých scén není předem známo. V konkrétním životě je na každém konkrétním jedinci, aby se snažil obtížné situace vyřešit.“

 – tolik výňatek ze z výzkumu a knihy Michaela Newtona.

 

Tedy předem jste si vybrali, co chcete zvládnout, jaké výzvy potřebujete překonat. Dokonce jste si vybrali herce, se kterými chcete hrát hru tohoto života. Domluvili jste se na svých rolích, na lekcích, které si vzájemně zprostředkujete. Vaše duše se domluvily.
Proč se tedy zlobíte na osud? Osud jste si vybrali sami. Vybrali jste si to, na co jste byli připraveni.

Právě proto se rodí děti do neúplných nebo chudých rodin. Ze stejného důvodu se může narodit dítě mamince, která umře při porodu, mamince, která zůstane na výchovu svého potomka sama, nebo se narodí rodičům, kteří se rozvedou. Duše se rozhodla projít tuto náročnou lekci. Svobodně si tuto lekci vybrala, právě tato volba byla důležitá pro její duchovní růst.

Připadá vám to složité?
Přitažené za vlasy?
Nespravedlivé?

Sama jsem se ve svém životě snažila několik let najít svého biologického otce. Připadalo mi velmi nespravedlivé, proč zrovna já neznám svého biologického otce, přestože jsem žila v úplné rodině. Více podrobností najdete v mé knize Cesta k mé duši.

Musím přiznat, že hledání nebylo jednoduché, vzhledem k tomu, že nikdo z mého okolí nevěděl, že emigroval. Nikdo nevěděl, že 46 let nežije v České republice. Podařilo se mi ho kontaktovat, bohužel se mi ho nepodařilo přesvědčit ke vzájemné komunikaci, ani po osobním setkání. Samozřejmě pro mě nebylo jednoduché přijmout, že nemohu poznat svého biologického otce, že on nechce poznat mě, že lže, že zapírá. Nejdříve jsem ho omlouvala, později jsem se snažila pochopit, proč mi to dělá a nakonec jsem byla naštvaná.

Jeho odmítání ve mě vyvolalo bouři emocí. V emocích jsem to nebylo schopna zvládnout a přijmout. Teorie a logika byly super, ale emoce se nedaly ošidit. Musely ven. A jak jinak, než mým vlastním nástrojem, který sama se svými klienty používám. Odblokování emocí, vůči mým rodičům, pomocí nástroje One Brain mi přineslo klid.

Po zpracování rozjitřených emocí jsem pochopila, že jsem si tuto lekci vybrala a pro svůj růst potřebovala. Vybrala jsem si tohoto “nespolehlivého“ otce, abych se naučila spoléhat na sebe a využívat všechny dostupné zdroje.

 

Každá duše ví, co je pro ni to nejlepší.
Cesta k tomuto poznání může být dlouhá, může být bolestivá, ale v konečném efektu přináší úlevu a hlavně VOLBU. Vy jsme si zvolili tenkrát, vy si volíte v každém okamžiku. Svými postoji, svými myšlenkami si vytváříte svou realitu.

 

Nelíbí se vám vaše realita?
ZMĚŇTE JI!

Uvědomte si, co vám nevyhovuje, co vám ubližuje a zbavte se toho. Soustřeďte svou pozornost na to, co vás rozvíjí.

Kája Gřešková
NEKONEČNÉ MOŽNOSTI JSOU V KAŽDÉM Z NÁS.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..