ZDRAVÍ NEBO NEMOCNÍ?

Chcete být Zdraví nebo Nemocní?

Co vás napadne, když se řekne „zdraví“?
Co vás napadne, když se řekne „nemoc“?

Nemoc mnoho lidí stresuje. Neustále myslí na nemoc. Soustřeďují se na to, co jim nefunguje, co je bolí. Příliš se soustřeďují na své problémy a nedostatky. Znáte to: na co se zaměřujete, to k sobě přitahujete?
Zaměřujete se na zdraví nebo na nemoc?

Můžete být zdraví, když myslíte na nemoc?

Logicky, když se vám hlavou honí myšlenky o tom, jak špatně se cítíte, co vás bolí, co vás trápí, nemůžete se cítit dobře, nemůžete se cítit zdraví a spokojení.
Ostatně, samotné slovo NEMOC vypovídá o všem. Vypovídá nejen o obsahu, ale nabízí také řešení.
NE-MOC říká NEMÁM MOC.
A když nemáte moc, nemůžete nic dělat. Svou moc jste odevzdali. Proč jste to udělali?

Podlehli jste tomu, co se vám nabízelo. Všude kolem sebe vidíte a slyšíte o různých projevech nemocí. Každá druhá reklama v televizi nabízí nějaký zázračný prostředek na kašel, na nachlazení, na bolest, na průjem, na žaludeční problémy, na pálení žáhy apod.

A co udělá většina lidí? Buď se začnou pozorovat, zda se už u něj nějaké zdravotní problémy projevují nebo se hned soustředí na zázračný preparát. A přemýšlejí nad tím, že si ho musí obstarat, abych ho měli po ruce, kdyby ho náhodou potřebovali. Znáte to? „Pro strýčka Příhodu“.

Připravují se na eventualitu, že by onemocněli. Připouštějí nemoc. Připouštějí, že to nemají pod kontrolou nebo že by to nemuseli mít pod kontrolou.

Jde o úhel pohledu. Díváte se na zdraví nebo na nemoc? Přemýšlíte jako zdravý člověk, který může všechno, pro co se rozhodne? Nebo přemýšlíte jako nemocný, BEZ-MOCNÝ člověk?

 

Když byla naše dcera malá a měla občas tendenci upadat do nemocí, aby něco nemusela dělat, zkoušeli jsme jí vysvětlit, že být zdravá ji přináší více výhod, než být nemocná. Proč nám uvěřila?
Vytvořila si nástěnku, kterou si rozdělila na 2 poloviny. Na jednu půlku si začala psát seznam všeho, co může dělat, když je zdravá. Všechny věci, činnosti, které měla ráda. Na druhou půlku si napsala, co může dělat, když je nemocná, co jí nabízí nemoc.

Jak si myslíte, že to dopadlo? Který seznam měla delší? Pochopila, že jen ona sama má moc nad svým životem. Když bude zdravá, může toho dělat mnohem více, než když bude muset ležet v posteli.

Jde jen o úhel pohledu. Jde jen o to, jak se budete dívat na zdraví. Je to něco samozřejmého, co se vám dostává, co je vaše součást? Je to něco, o čem můžete rozhodovat?

Nebo se chcete dívat na nemoc? Chcete se dívat na to, co všechno nemůžete? Je pro vás opravdu výhodnější poddávat se nemocem?

Čím více se budete soustřeďovat na své fyzické i duševní zdraví, tím více se vám ho bude dostávat. Je to na vás!

Pro co se rozhodnete?

ZDRAVÍ

Kája Gřešková
NEKONEČNÉ MOŽNOSTI JSOU V KAŽDÉM Z NÁS.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..